in English   

Baltijas Bībeles biedrību tikšanās 01.- 03.07.

7.7.2014

No 1. līdz 3. jūlijam Lietuvā, netālu no Traķiem notika gadskārtējais Baltijas valstu Bībeles biedrību seminārs. Tā ir jau vairāk kā 20 gadus sena tradīcija - vasarā tikties ar kolēģiem - pastāstīt, kā katram gājis gada laikā un pārrunāt problēmas. Šogad seminārā piedalījās arī Turīda Barta Petersena (Turid Barth Pettersen) no Norvēģijas, kura stāstīja par Bībeles teksta digitalizāciju.

Lietuvas Bībeles biedrība 2013. gadā kopā ar Lietuvas katolisko centru un lielāko un populārāko Lietuvas kristīgo vietni Bernardinai.lt uzsākusi projektu "Dzīvās bildes". Skolēni Lietuvas skolās tiek aicināti iestudēt kādu Bībeles tēlu vai notikumu un pēc tam to nofotogrāfēt, tādējādi apliecinot kristīgās vērtības. Šobrīd jau saņemtas vairāk kā 100 fotogrāfijas. Par tām ir iespēja balsot lielākajā kristīgajā vietnē Bernardinai.lt Savukārt, lai atzīmētu 275 gadadienu kopš iznākusi pirmā Bībele igauņu valodā (1739. g.) Igaunijas Bībeles biedrība šogad uzsākusi akciju "Mana Bībele". Tajā jau piedalījušies apmēram 200 cilvēku, kuri ar roku elektroniskā veidā pārrakstījuši vienu Bībeles pantu. Pārrakstītā Bībele būs pieejama interneta vietnē.

2013. gadā Igaunijas Bībeles biedrība izplatījusi 4000 Bībeļu, Lietuvas Bībeles biedrība - 2000 Bībeļu (Lietuvā Bībeles izplata arī katoliskā baznīca), Latvijas Bībeles biedrība - 7000 Bībeļu latviešu un krievu valodā.  

Baltijas valstu Bībeles biedrību darbinieki pie latviešu koktēlnieku veidotā eņģeļa, kas veltīts trīs Baltijas valstu sadraudzībai un Baltijas ceļam. Pie eņģeļa ir plāksnīte ar uzrakstu: "Mēs mūžam sargāsim šo Brīvības Ceļu, lai jūs varētu iet pa to katru dienu."

Lietuvas Bībeles biedrības ģenerālsekretāre Vilhelmīne Kalinauskiene iepazīstina ar jaunākajiem grāmatu izdevumiem.