in English   

Ciemos sociālajā aprūpes centrā “Veģi”

22.9.2020

24. septembrī viesojāmies Valsts sociālajā aprūpes centrā “Veģi”, ar kuru Bībeles biedrība sadarbojas jau trīs gadus. Daļa no labdarības akcijas “Mana Adventa dāvana” ienākumiem tiek nodota centra iemītnieku dzīves apstākļu uzlabošanai. Centrs ir mājas 150 cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Ar ziedotāju atbalstu esam palīdzējuši iegādāties materiālus zīmēšanas un rokdarbu nodarbībām un organizēt mākslas plenēru. Šoruden ar mūsu atbalstu iegādātas elektroniskās klavieres. Tas ir liels notikums visiem – gan iemītniekiem, kuri katru dienu ierodas uz mūzikas stundām, gan jo īpaši mūzikas skolotājai Dainai Felzenbergai. “Esam sajūsmā par klavierēm”, saka Daina. “Tām ir vienreizējas iespējas un dažādas funkcijas. Šobrīd mācāmies tās lietot, izzinām iespējas, dziedam, dejojam. Brīnišķīgi, ka ir cilvēki, kuri ziedo kaut kam tādam!”

Tradīcija, ka Bībeles biedrība ne tikai dāvina Bībeles, bet finansiāli atbalsta kādu sociālās aprūpes iestādi, aizsākās jau tālajos 90. gados, kad ekonomiskā situācija Latvijā bija ļoti smaga. Lai gan stāvoklis uzlabojies, tomēr Bībeles biedrība ar šo atbalstu joprojām turpina būt sociāli aktīva un turpina pievērst sabiedrības uzmanību “pašiem mazākajiem” - mūsu sabiedrības marginalizētajām iedzīvotāju grupām. “Ko jūs esat darījuši vienam no šiem Maniem vismazākajiem brāļiem, to jūs esat Man darījuši.” (Mt 25:40)

Latvijas Bībeles biedrības projektu koordinatore Antra Puriņa noskatījās iemītnieku sagatavoto koncertu un sirsnīgi pateicās visiem dalībniekiem par aizrautību, milzīgo atdevi un prieku, ar kādu viņi piedalās it visā! Liels paldies dziedātājai Guntai Bulkai, azartīgajiem dejotājiem un mūzikas skolotājai Dainai Felzenbergai! Paldies centra direktorei Irēnai Kauliņai par sadarbību un vēlmi uzlabot iemītnieku dzīvi vietā, kas daudziem ir viņu vienīgās mājas! Paldies mūsu ziedotājiem!

Liels paldies visiem koncerta dalībniekiem un mūzikas skolotājai Dainai Felzenbergai (vidū)!

Dziedātaja Gunta Bulka un mūzikas skolotāja Daina Felzenberga.

Aizrautīgie “Veģu” dejotāji.


Jauns Bībeles izdevums

11.9.2020

Latvijas Bībeles biedrība laidusi klajā jaunu, klasisku Bībeles izdevumu - Bībeli lielā formātā ar zelta maliņu, 1965. gada revidētais teksts, vienlaidus teksta salikums. Skaisti noformēta priekšlapa ar īpaši paredzētu vietu ierakstam gadījumā, ja Bībeli tiek kādam dāvināta. Izmērs 24,5 x 16,5 x 3 cm. Cena 25 EUR. To var iegādāties gan internetā, gan ienākot Bībeles biedrības biroja grāmatu veikalā Tomsona ielā 2-16 (ieeja no Nītaures ielas), katru darba dienu no 9:00-16:00. Tālr. 67412141. Gaidīsim jūs!

https://shop.bibelesbiedriba.lv/product/bibele-rt-liela-melna/


Grāmatas īpašajiem bērniem

4.8.2020

3. augustā ciemojāmies Mērsragā kristiešu draudzes “Pilsēta” mācītāja Uģa Pallo un viņa draudzes locekļu organizētajā vasaras nometnē īpašajiem bērniem. Draudze “Pilsēta” šādu nometni organizē katru gadu. Šogad Mērsragā augustā notiek divas šādas nometnes – katrā no tām 8 bērni. Nometne ir brīnišķīgs atelpas brīdis ne tikai bērniem, bet jo īpaši viņu vecākiem. Mums ir liels prieks atbalstīt mācītāja Uģa Pallo un viņa komandas darbu. Dāvinājām viņiem lielu grāmatu kasti – gan bērniem, viņu vecākiem un bērnu “eņģeļiem” - bērnu auklītēm. Ceram, ka tā varētu kļūt par tradīciju – dāvināt grāmatas šiem bērniem gan vasarā, gan Ziemassvētkos, jo draudze “Pilsēta” atceras šos bērnus arī Ziemassvētkos. Ceram, ka mūsu nelielais dāvinājums ne tikai iepriecina bērnus un viņu vecākus, bet arī kaut nedaudz pievērš uzmanību bērniem, kuri atrodas mūsu sabiedrības nomalē, palīdzot mainīt attieksmi pret viņiem.

Milzīgs paldies mūsu labajiem ziedotājiem, kuri šogad ziedo mums tik dāsni, ka varējām iepriecināt šos bērnus! Paldies Uģim un viņa palīgiem par darbu! Brauksim nākamgad atkal!

“Eņģelis” Sindija, mazais Ernests, mācītājs Uģis Pallo un LBB ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns.

“Eņģelis” Renāte un mazā Sofija.

“Eņģelis” Zane un Katrīna.

Kristiešu draudzes “Pilsēta” vasaras nometne īpašajiem bērniem un viņu vecākiem – Mērsrags 03.08.20.


Grāmatu jaunumi - "Arlabunakti, Dievs!"

27.7.2020

Jūlijā esam laiduši klajā jaunu bērnu grāmatu pašiem mazākajiem “Arlabunakti, Dievs!”

Grāmata ir lieliska lasāmviela pirms gulēt iešanas. Tajā atrodami pazīstami Bībeles stāsti, kas pielāgoti 2-4 gadus veciem bērniem. Katrs stāsts beidzas ar labas nakts vēlējumu visiem stāsta varoņiem. Biezas, viegli pāršķiramas lapas, rokturītis ērtai grāmatas pārnēsāšanai. Cena 6,- EUR.

Pērciet internetā: https://shop.bibelesbiedriba.lv/product/arlabunakti-dievs/ , pieprasiet grāmatu veikalos vai brauciet pie mums uz Tomsona iela 2-16, Rīga (ieeja no Nītaures ielas) darba dienās no 9:00 līdz16:00. Tālr. 67412141.

 


Jaunas grāmatas

12.3.2020

Latvijas Bībeles biedrība laidusi klajā vairākas jaunas grāmatas.

Jaunās Derības ārpuskanona tekstu sēriju papildinājis “Jēkaba protoevaņģēlijs”, kas vēsta par Jēzus mātes Marijas dzīvi, un ir viens no populārākajiem apokrifiskajiem evaņģēlijiem.

Norvēģu teologa un Bībeles tulkotāja Hansa Juhana Sāgrustena grāmata “Lielā puzle”, savukārt, populārzinātniskā un ļoti aizraujošā veidā stāsta par senajiem Bībeles manuskriptiem. Cik veci ir Bībeles manuskripti? Kāda ir to priekšvēsture – kā tie nonākuši līdz mums? Toms Ēgelans, norvēģu rakstnieks par šo darbu raksta: “Tā tik ir grāmata! Labā valodā, saistoša un ļoti aizraujoša – visīstākais zinātniskais trilleris visiem, kurus fascinē Bībele, teoloģija un noslēpumiem apvītie manuskripti.”

“Lielo puzli” jau ļoti iemīļojuši lasītāji, - tā šobrīd ir mūsu pirktākā grāmata.

Nelielā bērnu grāmatiņa “Kristību Bībele bērniem” ietilpinājusi sevī diezgan daudz lietu – 61 Bībeles stāstu, vakara, svētību un pateicības lūgšanas. Tāpat grāmatā ir vieta, kur ierakstīt mazuļa vārdu, dzimšanas dienu, acu krāsu, svaru, kā arī svarīgākos notikumus mazuļa dzīvē.


2019. gads skaitļos

4.3.2020
• Latvijas Bībeles biedrība 2019. gadā izplatījusi 12 376 grāmatas. No tām 4346 Bībeles latviešu un krievu valodā.
 
• Pārdotas 9688 grāmatas.
 
• Bez maksas izplatītas 2688 Bībeles un citas grāmatas.
 
Izdotas 12 grāmatas, no tām 2 atkārtoti tiražētas, kā arī neliels piezīmju blociņš ar Bībeles tekstiem un 2 pužļu kastītes ar Bībeles stāstu varoņu figūriņām bērniem.
 
• LBB darbu 5 labdarības akciju ietvaros finansiāli atbalstījuši 1917 ziedotāji - individuālas personas, draudzes, uzņēmumi un organizācijas, kopā saziedojot 33945,82 16 EUR.
 
• LBB darbu atbalstījušas 81 draudzes, tai skaitā 49 luterāņu, 1 Romas katoļu, 16 septītās dienas adventistu, 8 baptistu, 2 evaņģēlisko kristiešu draudzes, 1 Vasarsvētku, 1 metodistu draudze, 1 Jēzus evaņģēliskā draudze, 1 reformātu draudze un 1 draudze ārpus Latvijas.
 
 
 
 
 

Ziemmassvētku atlaides 25.11.19.-20.12.19.

28.11.2019

ZIEMASSVĒTKU ATLAIDES 2019

Laikā no 25. novembra līdz 2019. gada 20. decembrim

vairākām grāmatām piedāvājam atlaides.

 

Ienāciet mūsu biroja grāmatu veikalā vai pasūtiet internetā: sales@bibelesbiedriba.lv

Adrese: Tomsona 2-16 (ieeja no Nītaures ielas), 9.00-16.00, tālr. 67412141.

 

Bībele ar komentāriem RT no € 32,00 uz € 28,00

Bībele ar ievadiem un priekšlapām dzimtas hronikai RT no € 20,00 uz € 17,00

Bībele brūna RT no € 15,00 uz € 13,00

Bībele ar ievadiem, zila, mīkstie vāki JT no € 20,00 uz € 18,00

Bībele brūna, mīkstie vāki JT, no € 20,00 uz € 18,00

Bērnu Bībele (Arapoviča) no € 8,00 uz € 6,50

Bērna lūgšanu grāmata no € 6,00 uz € 5,00


Dāvinājums skolu bibliotēkām

31.10.2019

23. oktobrī ar 410 grāmatu dāvinājuma nodošanu Latvijas nacionālajai bibliotēkai noslēdzās šī gada labdarības akcija “Iesēj cerību!”. Uz lauku skolu bibliotēkām aizceļos 200 Bībeles un 210 grāmatas “Tematiskā bērnu Bībele”. Sakām sirsnīgu paldies 350 ziedotājiem – privātpersonām un draudzēm, kas palīdzēja sarūpēt šo dāvinājumu!

Skolu bibliotēkām dāvinām Bībeles jau otro gadu, jo Latvijā ir vairāk kā 700 skolu bibliotēku, kas ir pilnas ar zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Cik daudzus no viņiem uzrunās plauktā ieliktā Bībele, mēs nezinām. Bieži tas atkarīgs no skolotājiem, no ģimenes, no vietējās draudzes. Taču esam pārliecināti, ka Bībelei skolā jābūt – kā zīmei un apliecinājumam – šeit ir grāmata par Dievu, kas ir klātesošs šajā pasaulē, kurā, īpaši jaunībā, jāizdara svarīgas izvēles. Un Jēzus aicinājums “Seko man!” var būt ļoti būtisks ikviena dzīves ceļā.

 


Labā Vēsts Latvijas armijai

17.10.2019

16. oktobrī Aizsardzības ministrijā notika karavīriem paredzētas Jaunās Derības atvēršanas pasākums. To izdevusi Latvijas Bībeles biedrība pēc Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kapelānu dienesta pasūtījuma. Bībeles biedrībai sadarbība ar NBS bijusi arī agrāk, taču pirmo reizi Jaunā Derība izdota uz īpaša ūdensizturīga papīra. Pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandiera pienākumu izpildītājs, Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Imants Ziediņš, luterāņu, Romas katoļu, pareizticīgo un baptistu konfesiju vadītāji, Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš, vecākais kapelāns, mācītājs Normunds Celmiņš. Latvijas Bībeles biedrības ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns. Uzrunās tika akcentēts, ka Jaunā derība karavīriem dod vajadzīgo vērtību sistēmu, kas palīdz saglabāt cilvēcību un apzināties savus uzdevumus. Muzikālu priekšnesumu sniedza Nacionālo bruņoto spēku orķestra kvartets.

Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, vecākais kapelāns, mācītājs Normunds Celmiņš.


Jauni Bībeles izdevumi

12.9.2019

Septembrī Latvijas Bībeles biedrība laidusi klajā četrus jaunus Bībeles izdevumus jaunajā tulkojumā. Vispirms tā ir Bībele ar deiterokanoniskajām grāmatām. Šobrīd  tā pieejama ar rāvējslēdzi, mīkstos vākos un arī nedaudz mazākā formātā, kas padara to daudz ērtāk lietojamu nekā iepriekšējais izdevums cietajā iesējumā. Pieejami divi izdevumi – gaiši zilā un tumši zilā krāsā. Cena 30 EUR. Kastē 12 gab.

Jau divus gadus sadarbojamies ar organizāciju “Eastern European Mission”, un šoruden sadarbībā ar to esam no jauna tiražējuši Bībeles izdevumu jaunajā tulkojumā vidējā formātā - melnā krāsā, mīksto vāku iesējumā. Daļa no šo Bībeļu tirāžas bez maksas tiks nodotas dažādām draudžu kalpošanām Latvijas novados un skolu bibliotēkām. Liels paldies misijai! Izdevuma cena 16 EUR. Kastē 24 gab.

Tāpat esam laiduši klajā vēl vienu – greznāku Bībeles izdevumu jaunajā tulkojumā vidējā formātā – mīkstos vākos, brūnā krāsā. ar indeksiem. Cena 20 EUR. Kastē 24 gab.

Visi laipni gaidīti mūsu biroja grāmatu galdā Tomsona ielā 2-16, ieeja no Nītaures ielas, darba dienās 9.00-16.00! Iepriekš piezvanot var vienoties arī par iespēju grāmatas iegādāties pēc biroja darba laika. Zvaniet – tālr 67412141! 

Tāpat grāmatas var pasūtīt eletroniski : http://shop.bibelesbiedriba.lv/

Bībele jaunajā tulkojumā ar deiterokanoniskajām grāmatām. Cena 30 EUR. 

Bībele jaunā tulkojumā, mīkstie vāki, indeksi. Cena 20 EUR.

Bībele jaunā tulkojumā, mīkstie vāki. Cena 16 EUR.