in English   

Grāmatu dāvinājums slimnīcām

6.12.2021

Dieva Vārda izplate slimnīcās – gan pacientiem, gan mediķiem regulāri ir bijusi Bībeles biedrības uzmanības lokā. Mums ir ilggadīga laba sadarbība ar visu lielāko klīnisko universitāšu kapelāniem. Līdz ar to ir tikai pašsaprotami, ka šobrīd – pandēmijas situācijā jo īpaši vēlējāmies atbalstīt ārstus, kuri strādā uz spēku izsīkuma robežas, slimniekus, kuri cīnās par savu veselību, gan arī kapelānus, kuri sniedz garīgu palīdzību gan vieniem, gan otriem.

 

Esam bezgala pateicīgi 317 ziedotājiem, kuri dažu mēnešu laikā akcijas “Iesēj cerību!” ietvaros saziedoja 7149 EUR, un mēs jūlija beigās jau varējām dāvināt grāmatas slimnīcām. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kapelānu dienests un P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienests saņēma 526 Bībeles, Jaunās Derības, grāmatas ar Bībeles citātiem “Pie rāmiem ūdeņiem” un “Pateicības priekā”, kā arī Psalmu krāsojamās grāmatas. Augustā grāmatas dāvināsim arī Vidzemes slimnīcai. Piecājamies, ka slimnīcas arvien vairāk novērtē profesionālu kapelānu darbu un palīdzību. Piemēram, Vidzemes slimnīcā Valmierā nesen atvērta kapela.

 

Inese Lūse, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kapelāne: “Covid uzliesmojuma laikā bija emocionāli grūti. Līdz izsīkumam. Kā Gars vada, tā mēs dāvinām, dodam - mēs sējam Dieva Vārdu – pacientiem un mediķiem. Un cilvēki ir pateicīgi! Bezgalīga pateicība visiem, kuri ziedo. Bībeles biedrība mums ir ļoti vajadzīga!”

 

Dana Kalniņa-Zaķe, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienesta kapelāne: “Grāmatas mums ļoti noder! Viss tiek izdalīts. Dāvinām cilvēkiem, kuri atnāk uz pārrunām, izrāda interesi, kas radusies pēc kādiem traģiskiem gadījumiem. Šobrīd vasarā ir kā klusums pirms vētras. Gaidām rudeni. Slimnīca pieņēmusi darbā divus psihologus, lai viņi palīdzētu mediķiem tikt galā ar Covid laika radītajām problēmām.”

 

Kristīne Vanaga, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru “Latvijas Infektoloģijas centrs” un “Biķernieki” kapelāne: “Liels paldies! Mums ļoti vajadzīgi visādi resursi, kas būtu starpkonfesionāli, piemēroti visiem. Krāsojamās grāmatas mums ļoti noderēs paliatīvajā aprūpe un Covid pacientiem, kuriem īpaši vajadzīgas kustības.”

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” kapelānes Inese Lūse (no kreisās) un Rita Otomere.

Kristīne Vanaga, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru “Latvijas Infektoloģijas centrs” un “Biķernieki” kapelāne.Kristīne Vanaga, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru “Latvijas Infektoloģijas centrs” un “Biķernieki” kapelāne.

Dana Kalniņa-Zaķe, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienesta kapelāneDana Kalniņa-Zaķe, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienesta kapelāne