in English   

Jaunumu arhīvs

 

Jaunais tulkojums - jauna tirāža - no 3. decembra.

Jaunā tulkojuma jaunā tirāža būs tirdzniecībā no 3. decembra. Cenas nav mainītas.

Izdevums ar deiterokanoniskajām grāmatām: 23,- Ls. Vairumtirdzniecības cena, pērkot vismaz vienu iepakojumu, ir 20,- Ls. Vienā iepakojumā 10 gab. Bībeles. Nedaudz mainīta šī izdevuma ievākojuma krāsa - tas būs tumši bordo krāsā.

Izdevums bez deiterokanoniskajām grāmatām: 15,- Ls. Vairumtirdzniecības cena, pērkot vismaz vienu iepakojumu, ir 13,- Ls. Vienā iepakojumā 28 gab. Bībeles.

 

BĪBELES SIEVIEŠU CIETUMAM UN ALFA KURSIEM LATVIJĀ

Sirsnīgs paldies 472 ziedotājiem, kuri šogad labdarības akciju "Bībeles klubs" un "Palīdzi dzīvot!" ietvaros palīdzēja divus sarūpēt Bībeļu dāvinājumus!

73 Bībeles, kā arī audiodiski latviešu un krievu valodā nonāks pie ieslodzītajām Iļģuciema sieviešu cietumā, kuras apmeklē cietuma sociālās rehabilitācijas programmu "Mirjama". 

128 Bībeles nonāks pie trūcīgākajiem Alfa kursu apmeklētājiem Latvijā.
Rudīte Losāne, sieviešu cietuma kapelāne: "Pirmo reizi saņemu tik daudz Bībeļu! Tagad tās mums pietiks ilgam laikam. Audiodiskus atskaņosim cietuma kapelā." 

Rinalds Grants, Latvijas Alfas padomes nacionālais direktors un Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs: "Apmēram 60 % no Alfa kursu apmeklētājiem saka - viņi Bībeli nekad nav lasījuši. 50 % no viņiem mājās nav Bībele. Laukos, cietuma Alfas apmeklētājiem, kā arī jauniešiem iegādāties Bībeli nav tik vienkārši. Tādēļ liels paldies! Cik ir šo Bībeļu, tik arī jaunu kristiešu, kuru vārdā varu pateikties. Šie cilvēki vārda burtiskā nozīmē piedzīvos, ka evaņģēlijs ir par velti."


 

Jaunais Bībeles tulkojums Rēzeknes-Aglonas diacēzē

5. novembrī Rēzeknes katoļu vidusskolā notika Romas katoļu Rēzeknes Aglonas-diecēzes priesteru konference un jaunā Bībeles tulkojuma atvēršanas svētki, kurus vadīja bīskaps Jānis Bulis. Gan skolas telpās, gan pēc tam katedrālē V. Tēraudkalns pastāstīja klātesošajiem par jauno Bībeles tulkojumu. Savā uzrunā bīskaps J. Bulis akcentēja Bībeles lasīšanas nozīmi un vajadzību pārdomāt lasīto.
 

Jaunais Bībeles tulkojums Daugavpilī

20. oktobrī Bībeles jaunā tulkojuma atvēršanas dievkalpojums notika Daugavpils M. Lutera katedrālē. Uzrunas sacīja Evaņģēliski luteriskās baznīcas Daugavpils diacēzes bīskaps Einārs Alpe un katedrāles dekāns Andis Lenšs, kā arī Romas katoļu Svētā Pētera baznīcas dekāns Aleksandrs Madelāns. A. Madelāns uzrunā pieminēja jaunā tulkojuma nozīmi un izteica pateicību darba veicējiem. Pēc dievkalpojuma LBB ģenerālsekretārs V. Tēraudkalns pastāstīja klātesošajiem par jauno tulkojumu.


 

Bībeles jaunais tulkojums ir atvērts!

Gadsimta notikums Bībeles latviskojuma vēsturē ir noslēdzies – 15. oktobrī, pirmdienā pēc šī notikuma, visa tirāža (3000 eks.) ir izpārdota un sākta jaunas tirāžas organizēšana. Šāda interese par Bībeli nav bijusi kopš Gorbačova “pārbūves” gadiem, kad Latvijā tikko sāka parādīties pirmās vairumā legāli ievestās Bībeles.

“Jaunajam Bībeles izdevumam ir labas izredzes kļūt par sabiedrības vērtību aktualizētāju, jo tas ir saprotamāks mūsdienu sabiedrībai,” tā 12. oktobrī saņemot Latvijas Bībeles biedrības izdoto, jauntulkoto izdevumu, sacīja Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

 

Lasīt tālāk >>
 

Jaunais tulkojums arī Liepājā

2013. gada 13. oktobrī vienlaikus ar centrālo Bībeles jaunā tulkojuma atvēršanas svētku dievkalpojumu ekumenisks dievkalpojums notika arī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē. Dievkalpojumu vadīja Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diacēzes bīskaps, LBB valdes loceklis Pāvils Brūvers. Kopā ar viņu kalpoja dažādu konfesiju Liepājas kristīgo draudžu garīdznieki. Svētrunu sacīja emeritētais Romas katoļu bīskaps Antons Justs.
 

Bībeles jaunā tulkojuma atvēršana Ventspilī

2012. gada 12. oktobrī Pārventas bibliotēkā Ventspilī tika atvērts jaunais Bībeles tulkojums – šis bija pirmais no reģionālajiem atvēršanas svētku pasākumiem. To organizēja LBB valdes priekšsēdētājs O. Incenbergs sadarbībā ar šīs pilsētas kristīgajām draudzēm. Par tulkojuma tapšanas gaitu stāstīja literārā redaktore Milda Klampe. Mūsdienīgās bibliotēkas telpās bija ļoti piemērota tulkojumam, kas arī vēlas uzrunāt lasītāju, kurš lasa mūsdienu literārajā latviešu valodā.
 

Pirmo eksemplāru pārdošana J. Rozes grāmatnīcā

13. oktobrī plkst. 10.00 J. Rozes grāmatnīcā (Kr. Barona ielā 5) notiks jaunā Bībeles tulkojuma pirmo eksemplāru pārdošana. Pasākumā būs iespējams ne tikai iegādāties jauno Bībeles tulkojumu, bet arī dzirdēt Latvijas Bībeles biedrības ģenerālsekretāra Valda Tēraudkalna un Tulkošanas komisijas koordinatora Jura Cālīša stāstījumu, kā arī uzdot viņiem jautājumus. Bībeles tekstus lasīs LU Teoloģijas fakultātes studenti.

Visi laipni aicināti!
 

Bībeles ādas iesējumā

Latvijas Bībeles biedrības grāmatu galdā pieejami jauni Bībeļu izdevumi kvalitatīvā ādas iesējumā. Sīkāka informācija mūsu grāmatu katalogā un facebook galerijā 
 

Beigusies akcija "Atver Bībeli!"

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, kuri atbalstījuši akciju Atver Bībeli! Paldies par jūsu atsaucību, kas apliecina, ka jaunais Bībeles tulkojums ir gaidīts. Paldies 32 dažādu konfesiju draudzēm un 109 privātpersonām! Īpašs paldies septītās dienas adventistu Rīgas 5. draudzei, Muitnieku evaņģēliski luteriskajai draudzei un Guntai Šlihtai! Paldies visiem ziedotājiem, kas zvanījuši uz ziedojumu tālruni!

Kopā saziedots 1499,16 Ls.

Ziedojumi jau izlietoti jaunā tulkojuma atvēršanas svētku informatīvajiem pasākumiem. Iespiesti un izdalīti ielūgumi-kartiņas un izveidots plakāts. Vēl taps audioreklāma, kas tiks atskaņota Latvijas Kristīgajā radio un radio Naba pirms atvēršanas svētku pasākumiem.

Ikviens ir aicināts uz jaunā tulkojuma atvēršanas svētkiem! 


Jaunā tulkojuma atvēršanas svētku plakāts pie kinoteātra Splendid Palace ieejas


 

Limbažos - par jauno Bībeles tulkojumu

16. septembrī Latvijas Bībeles biedrības ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns viesojās Limbažu evaņģēliski luteriskajā draudzē, lai pastāstītu par jauno Bībeles tulkojumu. Pēc dievkalpojuma draudzes namā notika tikšanās, kuras laikā bija iespēja uzdot jautājumus, kā arī apskatīt jaunā tulkojuma pirmos eksemplārus. Liels paldies Ingrīdai Briedei par pasākuma organizēšanu!
 

Bībeles maratons Ventspilī

28. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Ventspilī jau ceturto gadu pēc kārtas notika Bībeles lasīšanas maratons. Šī gada tēmas bija radīšana un eshataloģija. Bībeles teksti par šīm tēmām tika lasīti gan no Vecās, gan Jaunās Derības. Lasījumos tika izmantots jaunais Bībeles tulkojums! Pasākumu kopā ar Latvijas Bībeles biedrību organizēja un tajā draudzīgi plecu pie pleca piedalījās pārstāvji no sešiem kristietības novirzieniem - katoļi, baptisti, septītās dienas adventisti, luterāņi, draudzes "Jaunā Paaudze" un Augsburgas ticības apliecības draudzes pārstāvji. 

Šī pasākuma ierosinātājs un viens no galvenajiem organizatoriem ir Ventspils septītās dienas adventistu draudzes mācītājs un Latvijas Bībeles biedrības Valdes priekšsēdētājs Ojārs Incenbergs.


Bībeles maratons notika Ventspils rātslaukumā.
Ventspils evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Valters Ozoliņš un draudzes ansamblis uz Ventspils evaņģēliski luteriskās baznīcas kāpnēm.


 

Saņemti jaunā Bībeles tulkojuma paraugeksemplāri

No Dienvidkorejas tipogrāfijas, kurā tiek iespiestas visas Latvijas Bībeles biedrības izdotās Bībeles, saņemti jaunā tulkojuma paraugeksemplāri. Jaunais Bībeles tulkojums iznāks divos izdevumos – ar deiterokanoniskajām grāmatām un bez tām. Tas būs pieejams tirdzniecībā Latvijas grāmatnīcās tikai no 13. oktobra. Sīkāka informācija par jauno Bībeles tulkojumu, kā arī avīze "Jaunais" elektroniskā formātā atrodama šeit >>
 

Avīze "Jaunais"

Latvijas Bībeles biedrība izdevusi avīzi "Jaunais" - viss par jauno Bībeles tulkojumu! 

Aicinām to lejuplādēt un lasīt elektroniski.

Avīze bez maksas pieejama LBB birojā, LELB grāmatu veikalā "Ihtis", baptistu grāmatu veikalā "Kristīgā literatūra un dāvanas", septītās dienas adventistu grāmatu galdā (Baznīcas ielā 12a), lielākajās draudzēs u. c.  

Izlaidums rehabilitācijas centrā “Dzīvesprieks”

14. jūnijā Latvijas Bībeles biedrības pārstāve Antra Puriņa sveica rehabilitācijas centra “Dzīvesprieks” (Aizupe, Kandavas novads) 12 jauniešus, kuri šogad uzsāk paststāvīgas dzīves gaitas. Labdarības akcijas "Mana Adventa dāvana" laikā 1463 ziedotāji palīdzēja sarūpēt līdzekļus (960,- Ls), kas tiks izmantoti "starta grozam". Jauniešiem šī nauda palīdzēs iztikt, līdz viņi saņems savu pirmo darba algu. 

A. Puriņa pastāstīja, ka šo naudu ziedojušas pārsvarā privātpersonas, no kurām daudzi ir trūcīgi pensionāri un novēlēja jauniešiem arī turpmāk dzīvē satikt šādus atsaucīgus un nesavtīgus cilvēkus, kā arī pašiem kļūt par tādiem. Katram jaunietim tika dāvināta Bībele.

 


 

Lutera Bībele e-grāmatas formātā

Vācijas Bībeles biedrība (VBB) Mārtiņa Lutera tulkoto Bībeles tekstu darījusi pieejamu e-grāmatas formātā. M. Lutera tulkotais Bībeles teksts (1534.g.) vēl aizvien ir oficiālais Vācijas protestantu Bībeles izdevums.

Lutera Bībeles teksts paralēli iespiestas grāmatas formātam pieejams arī audioformātā, digitālajā formātā datoriem, viedtālruņiem un interneta vietnē www.die-bibel.de

Jaunais e-grāmatas izdevums pieejams ePub un Kindle formātā - www.dgb.de/ebooks.

VBB ģenerālsekretārs Klauss Šturms (Klauss Sturm): "Mums ir ļoti svarīgi piedāvāt Lutera Bībeli gan jaunos, gan vecos formātos. Lutera tulkotajam tekstam piemīt liels spēks, un tas iespiežas cilvēku atmiņā." Lutera Bībele joprojām ir visvairāk lietotais un citētais Bībeles tulkojums Vācijā.
 

Informācija

No 01.07.12. tiek mainīta mazumtirdzniecības cena sekojošām grāmatām:Bībele altāra9789984564340 mazumtirdzniecības cena - 9.00 Ls
vairumtirdzniecības cena, pērkot vismaz vienu iepakojumu (7 gab.) - 5.00 Ls
 
Bībele dzimtas9789984564944 mazumtirdzniecības cena - 18.00 Ls
vairumtirdzniecības cena, pērkot vismaz vienu iepakojumu (16 gab.) - 15.50 Ls 

Seminārs

No 30. maija līdz 1. jūnijam Latvijas Bībeles biedrības (LBB) darbinieki piedalījās ikgadējā Baltijas valstu Bībeles biedrību seminārā, kas šogad notika Latvijā, Salacgrīvas novadā. Semināra galvenā tēma bija grāmatu izdošana un popularizēšana - labāku kontaktu veidošana ar potenciālajiem pircējiem. Tas ir būtiski LBB darba uzlabošanai, jo, lai gan atjaunotā Bībeles biedrība Latvijā darbojas jau 21 gadu, arvien nākas saskarties ar draudžu pārstāvjiem, kuri nezina, ka Bībeli izdod un to var iegādāties Bībeles biedrībā. Semināru vadīja Turida Petersena no Norvēģijas. 

 

LBB biedru kopsapulce

28. martā notika gadskārtējā Latvijas Bībeles biedrības biedru kopsapulce. No 54 biedriem tajā piedalījās 25 biedri. Svētbrīdi pirms kopsapulces vadīja LBB valdes loceklis Vasarsvētku draudžu bīskaps Jānis Ozolinkevičs. Dziedāja Evaņģēliskās Jēzus draudzes jauniešu ansamblis “Cerību tilts.” Darba kārtībā bija LBB administrācijas atskaites ziņojumi, prezentācija par LBB partnerorganizāciju “Bībeles draugu līga”. Nesen mirušā Revīzijas komisijas locekļa Viestura Pavasara vietā tika ievēlēta Baiba Jansone. V. Pavasars daudzus gadus bija misionārs Kolumbijā un vēlāk kļuva arī pa turienes luterāņu baznīcas bīskapu.
 

 

Lietuvas Bībeles biedrībai – 20

Lietuviešu kolēģi savu jubileju atzīmēja ar konferenci Viļņas Universitātē un dievkalpojumu universitātei piederošajā Sv. Jāņa baznīcā. Konferenci vadīja Lietuvas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Mindaugs Sabutonis, kurš ir Lietuvas Bībeles biedrības valdes loceklis. Tajā piedalījās Lietuvas Bībeles biedrības ģenerālsekretāre Vilhelmīne Kalinauskiene, bijušais ģenerālsekretārs Mikolas Mikalajunas, Valdes priekšsēdētājs un Krusta kalna franciskāņu klostera priors Ramūnas Mizgiris un Valdes locekle Dr. theol. Ingrīda Gudauskiene.

Ekumeniskajā dievkalpojumā uzrunas teica dažādu konfesiju mācītāji un dziedāja dažādu baznīcu ansambļi un kori, tādējādi uzsverot Bībeles biedrības kalpošanu visām baznīcām.

Latvijas Bībeles biedrības ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns, apsveicot lietuviešu kolēģus sacīja, ka “mēs šos 20 gadus patiesībā esam strādājuši kopā, pārvarot vienas un tās pašas grūtības un izaicinājumus.” Novēlam lietuviešu kolēģiem un draugiem, lai viņu zemē Bībelei nekad netrūktu lasītāju! 

Grāmatas – Rīgas Kristīgajai vidusskolai

Jau 13. gadu pēc kārtas Rīgas Kristīgajā vidusskolā notiek Bībeles svētki, kurā piedalās gan Rīgas skolu, gan arī lauku vispārizglītojošo un Svētdienas skolu audzēkņi un viņu pedagogi. Šogad šie Bībeles svētki notika 9. martā. Latvijas Bībeles biedrība ir ilggadēja šī pasākuma atbalstītāja un dāvina Bībeles svētku dalībniekiem grāmatas. Arī šajā reizē dalībnieki saņēma grāmatas - “Bībele īsos stāstos”, “Tu esi mans” un “Bībeles atlants”. Kopā 96 grāmatas.


 

“Piedzīvojums ar Bībeli” Rēzeknē

25. februārī Rēzeknes Katoļu vidusskolas telpās (liels paldies direktorei Marijai Mickānei!) notika kārtējais seminārs - par Jauno Derību, kurā piedalījās 26 Latgales puses skolotājas. Semināru atklāja Romas katoļu Rēzeknes-Aglonas diacēzes bīskaps Jānis Bulis.

“Ļoti labs lektoru piemērs, kā var mācīt Bībeli – interesanti, aizraujoši, ar sajūsmu! Materiāli, ko mēs te ieguvām, būs ļoti labs atbalsts Bībeles stāstu mācīšanā. Tagad, kad jau otro reizi dzirdu (pirmais bija seminārs par VD), kā var mācīt, skaidrāk saprotu, kā šī metodika darbojas.”

“Seminārs bija ideāls! Tāpat kā semināra vadītājas. Paldies par semināru! Šodien pavadīju ļoti skaistu dienu – lietderīgu, neparastu – ar brīnumiem, kas dos pozitīvas emocijas turpmākajam darbam!”


Lasīt tālāk >> 

Noslēgušās 2011. gada labdarības akcijas

Tradicionāli 1. februārī noslēdzam 2011. gada labdarības akcijas un atskatāmies uz paveikto un vēl darāmo. 2011. gadā mūsu darbu finansiāli atbalstījuši 2217 ziedotāji – individuālas personas, draudzes, firmas un organizācijas, kopā saziedojot 22 476, 25 Ls. Liels paldies visiem par uzticēšanos! Paldies visiem, kuri zvanīja uz ziedojumu tālruni! 

Īpašu paldies sakām Aijai Ozoliņai, Aldim Dreimanim, Valdai Lapšei un Viesturam Pavasaram!

Lasīt tālāk >> 

Dāvinājums Bībeles biedrības grāmatu kolekcijai

2012. gada janvārī ilggadējais LBB revīzijas komisijas vadītājs Elmārs Zvaigzne dāvināja LBB 1988. gadā izdotās Jaunās Derības un psalmu tipogrāfiskā salikuma korektūru, kura veikšanu viņam bija uzticējis toreizējais Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Ērika Mesters. LBB nodotais manuskripts interesants ar to, ka tam pievienots E. Zvaigznes veidots pielikums, kas tomēr netika iespiests. Pielikumā E. Zvaigzne uzskaitījis tās Rakstu vietas, kuras nebija ievietotas Jaunās Derības 1988. gada izdevumā, bet atrodamas senākos izdevumos un balstītas Textus Receptus – viduslaikos pazīstamā Jaunās Derības pamatteksta sengrieķu valodā, kas agrāk kalpoja par pamatu Bībeles tulkojumiem. Mūsdienās Textus Receptus uzskata par nepilnīgu, kas acīmredzot bija iemesls, kāpēc pielikums netika ievietots.

Svētie raksti tika iespiesti tipogrāfijā ar no marksistu leksikas patapinātu nosaukumu “Cīņa”. Šāda teksta iespiešana – tā tolaik bija kā zīme par pārmaiņām sabiedrībā, par kuru tālejošajām sekām tolaik vēl neviens nenojauta. Papīru šim izdevumam dāvināja Somijas luteriskā baznīca.  

Bībele un dienišķā maize

Decembrī dāvinājām grāmatas bezpeļņas organizācijai “Kraukļa Fonds”, kuras pagājušajā gadā palīdzēja sarūpēt labdarības akcijas “Bībeles Klubs 2011” ziedotāji. Akcijā piedalījās 389 ziedotāju, kopā saziedojot 3358,- Ls. “Kraukļa Fondam” nodotas 415 grāmatas: Bībeles latviešu un krievu valodā, Lūkas evaņģēlijs, bērnu grāmatas “Tu esi mans”, “Bībele īsos stāstos”, “Veidosim Bībeli savām rokām”.

“Kraukļa Fonds” regulāri piegādā pārtiku Rīgas pilsētas un lauku vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem, kā arī sniedz viņiem morālu un garīgu atbalstu. Šobrīd “Kraukļa Fondam” ir 27 palīdzības sniegšanas centri visā Latvijā, kuros ik nedēļu palīdzību saņem 1253 ģimenes. Īpaša uzmanība tiek veltīta ģimenēm ar bērniem. 

21. janvārī LBB ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns un projektu koordinatore Antra Puriņa viesojās vienā no “Kraukļa Fonda” atbalstītajiem centriem – Rīgas Mateja baptistu draudzē. Uz nelielo svētbrīdi pirms pārtikas paku saņemšanas bija pulcējušies apmēram 50-60 cilvēku. Tie, kuri vēlējās, varēja saņemt Bībeli. V. Tēraudkalns teica nelielu svētrunu un pastāstīja par labdarības akciju, kuras laikā daudzi cilvēki, lielākā daļā no kuriem ir pensionāri, visā Latvijā ziedoja, lai kāds cits varētu saņemt varbūt savu pirmo Bībeli mūžā. Tieši tā arī ir “Bībeles Kluba” būtība – cilvēki, kuri saprot Bībeles nozīmi, dāvā to kādam citam.

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem!

LBB ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns uzrunas laikā Mateja baptistu baznīcā.
Luīze un Mārtiņš: “Bībele ir ļoti vajadzīga, kad sametas grūti. Paldies par svētīgo darbu!”
Māris: “Vēlējos Bībeli, jo gribu palasīt. Iedziļināties.”

. 

Drīzumā

Janvāra beigās iznāks jauns Bībeles izdevums ar krāsainām Svētās zemes fotogrāfijām (16,5 x 12,5 cm, cietais vāka iesējums), kā arī mazā formāta Bībeles izdevums (15,5 x 11,5 cm, mīkstais vāka iesējums, atdalītie panti).

 
 

Grāmatas bērnu slimnīcai

Ziemassvētku nedēļā ar lielu prieku braucām uz Bērnu slimnīcu ar dāvanām – bērnu grāmatām mazajiem pacientiem. Tikpat priecīgi, kā mēs, bija arī grāmatu saņēmēji: Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas “Vecāku mājas”, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības un Saulaino dienu bibliotēkas darbinieki. Gan “Vecāku mājā”, gan Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībā strādā kapelāni. Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībā ir neliela kapela, kur notiek svētbrīži un arī kristības. Visas trīs iestādes šajā “bēdu ielejā”, kur daudzi saskaras ar bēdām un ciešanām, ir kā nelielas oāzes, kuru darbinieki ar mīlestību izturas gan pret mazajiem un lielajiem cietējiem, gan Dieva Vārdu. Esam pārliecināti, ka grāmatas ar sirsnību tiks ieliktas mazo pacientu rokās un uzrunās arī viņu sirdis.

Pavisam tika dāvinātas 270 grāmatas: Lūgšanas mazajām sirsniņām, Tu esi mans, Veidosim Bībeli savām rokām, Lūkas evaņģēlijs, Bērnu Bībele (krievu val.).

Liels paldies 137 akcijas “Palīdzi dzīvot!” ziedotājiem, kuri ar savu ziedojumu atbalstīja šo dāvinājumu!
“Vecāku mājas” kapelāns Linards Rozentāls un “Vecāku mājas” vadītāja Ilze Jozēna.
Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbinieces (no kreisās): valdes priekšsēdētāja Anda Jansone, kapelāne Aina Briede, psihoterapeite Vija Aleidzāne, ārste Diāna Fridrihsone.
.Saulaino dienu bibliotēkas vadītāja Ilze Marga. 

Akadēmiskās grāmatas mācību iestādēm

Pateicoties Vācijas Bībeles biedrības atbalstam, Latvijas Bībeles biedrība ir saņēmusi kārtējo akadēmisko grāmatu sūtījumu, kas sadalīts vairākām mācību iestādēm – Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātei, Kristīgās vadības koledžai, Romas katoļu garīgajam semināram, Lutera akadēmijai, Starptautiskajam Bībeles institūtam. Jaunās Derība grieķu un latīņu valodās, Vecās Derība senebreju valodā, Septuaginta – šie un citi izdevumi palīdzēs teoloģijas studentiem labāk iepazīt Bībeles tekstu un pirmkristietību.
LBB ģenerālsekretārs V. Tēraudkalns pasniedz grāmatas Kristīgās vadības koledžas direktora p.i. O. Jermolājevam
V. Tēraudkalns kopā ar Romas katoļu Garīgā semināra rektoru Paulu Kļaviņu grāmatu prezentācijas laikā 
. 

“Piedzīvojums ar Bībeli” Rīgā un Saldū

Šoruden notikuši trīs Bībeles stāstu mācīšanas metodikas “Piedzīvojums ar Bībeli” semināri Rīgā un Saldū. Oktobrī Rīgā notika seminārs par Veco Derību un novembrī pirmo reizi – seminārs par Jaunās Derības stāstiem. 

Negaidīts un neplānots bija seminārs Saldū, jo to dažādu konfesiju Saldus draudžu skolotājiem kopā ar Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu draudzes svētdienas skolas vadītāju Irēnu Brintenieci, ierosināja noorganizēt viena no iepriekšējo semināru dalībniecēm Sandra Prikule. 

Saldus skolotāji vēlas organizēt semināru arī par Jauno Derību. Līga Šaule, viena no semināra dalībniecēm, raksta: “NOTEIKTI gribu apmeklēt arī otro semināru, jo šis bija kaut kas pilnīgi jauns. Man šī metode ļoti patīk. Vadītājai Kristīnei ordenis par pamatīgo darbu. Tā tiešām bija skaista Dieva dāvana Adventa laikā. Pats skaistākais, ka negaidīta! Paldies, protams, arī visiem cilvēkiem, caur ko tas varēja realizēties!” 

Paldies semināra vadītājām Kristīnei Vainovskai un Ilzei Žaimei! Paldies visiem ziedotājiem, pateicoties kuriem aizraujošais “Piedzīvojums ar Bībeli” var nonākt pie daudziem bērniem Latvijas skolās un draudzēs!

Daži mirkļi no semināra Saldū. 

Mana Adventa dāvana 2011

Sākusies gada lielākā Latvijas Bībeles biedrības labdarības akcija “Mana Adventa dāvana”. Šogad tās mērķis – 2012. gadā iespiest un pašiem mazākajiem bērnu namu audzēkņiem dāvināt grāmatu “Apsolījumi mazajām sirsniņām”. Grāmatas tiks nodotas 41 pašvaldību, nevalstisko organizāciju un privātpersonu uzturētajam bērnu sociālās aprūpes centram Latvijā, kura patvērumā šobrīd dzīvo 1870 bērni. 10 % no saziedotās summas kā parasti nodosim kādai bērnu iestādei bērnu praktiskajām vajadzībām. Šoreiz tie ir 14 jaunieši, kuri auguši bez ģimenēm vai arī nelabvēlīgā sociālā vidē un pašlaik uzturas centrā “Dzīvesprieks”. Pavasarī viņi uzsāks patstāvīgu dzīvi. Nauda tiks izlietota, lai piepildītu “starta grozu” - ar pārtiku, naudu un citām vajadzīgām lietām, ar ko viņiem būs jāiztiek līdz savai pirmajai darba algai. 

Būsim sirsnīgi pateicīgi par ikvienu ziedojumu šo ieceru īstenošanai! Gaidīsim jūsu ziedojumus līdz 2012. gada 1. februārim! (sk. “Iespēja ziedot”)

 

Igaunijas Bībeles biedrībai 20 gadi

5. novembrī Latvijas Bībeles biedrības darbinieki devās uz Tallinu, lai sveiktu igauņu kolēģus viņu 20 gadu jubilejā. Visas Baltijas Bībeles biedrības dibinātas gandrīz vienlaicīgi. 1989. gadā dibināta Latvijas Bībeles biedrība, 1991. gadā – Igaunijas un 1992. gadā – Lietuvas Bībeles biedrība. Patiesībā precīzāk būtu teikt, ka Bībeles biedrības darbs tika atjaunots, jo Bībeles biedrības Baltijā, gan ar citu nosaukumu, darbojušās jau 19. gs. Visus šos gadus ar saviem Baltijas kolēģiem esam uzturējuši draudzīgas un sirsnīgas attiecības. Tradicionāli reizi gadā tiekamies kopējā seminārā, kur pārrunājam iepriekšējā darba gada veiksmes un neveiksmes, izpalīdzam cits citam ar padomu. Sadarbojamies arī kopēju grāmatu projektu veidošanā. Kopš 1994. gada Igaunijas Bībeles biedrību vada Jans Barensons.

Jubileju Igaunijas Bībeles biedrība atzīmēja ar svinīgu pieņemšanu vēsturiskajā Tallinas pilsētas rātsnama ēkā un vakara lūgšanu Svētā Gara baznīcā.
Trīs Baltijas Bībeles biedrību ģenerālsekretāri (no kreisās): Jans Barensons, Vilhelmīne Kalinauskiene un Valdis Tēraudkalns.


 

Bībeles svētki Doles Ķekavas draudzē

30. oktobrī, Reformācijas jeb Ticības atjaunošanas dienas priekšvakarā Doles Ķekavas evaņģeliski luteriskajā draudzē tika svinēti Bībeles svētki, kuros piedalījās gan Latvijas Bībeles biedrības, gan Bībeles Draugu līgas pārstāvji. Svētrunu teica un par Bībeles tulkošanas tradīcijām pastāstīja evaņģēliste un Bībeles tulkojuma redaktore Milda Klampe. Pasākuma dalībnieki varēja gan iegādāties LBB izdotās grāmatas, gan apskatīt Bībeles vēstures izstādi un piedalīties nelielā konkursā par to. “Jācer, ka daudzi šajā dienā saņēma jaunu impulsu lasīt Bībeli, darīt to regulāri un ar prieku,” saka Doles Ķekavas draudzes locekle un šī pasākuma organizatore Antra Martinsone. Par visu sīkāk viņas aprakstā.

Pasākuma laikā tika atskaņoti dažādi psalmos minēti mūzikas instrumenti.
Lasīt tālāk >>
 

Bībeles svētki Daugavpilī

8. oktobrī pēc mācītāja Vjačeslava Istratija aicinājuma LBB Valdes priekšsēdētājs Ojārs Incenbergs viesojās Daugavpils baptistu draudzes rīkotajos Bībeles svētkos Baltajā baznīcā, kura ietvaros notika seminārs par slāvu Bībeles vēsturi un Bībeles tulkojumiem krievu valodā, kā arī par tikko iznākušo jauno Bībeles tulkojumu krievu valodā. Pasākuma laikā varēja iepazīties ar Latvijas Bībeles biedrības Bībeles vēstures izstādi. Draudzes locekļi bija sarūpējuši Bībeles izdevumus dažādās valodās. O. Incenbergs šiem izdevumiem pievienoja Glika Bībeles oriģinālu un otro, trešo un ceturto Bībeles pirmizdevumu no savas kolekcijas. O. Incenbergs nolasīja lekciju par Bībeles izcelsmi, arheoloģiju un Bībeles tulkojumiem dažādās valodās.
Daugavpils baptistu draudzes mācītājs V. Istratijs un LBB Valdes priekšsēdētājs O. Incenbergs ar Glika Bībeles oriģinālu un 1825. gada latviešu Bībeles ceturto izdevumu.
Daugavpils baptistu Baltā baznīca.
 

Jauns Bībeles tulkojums krievu valodā

2011. gada 1. jūnijā Krievijas Bībeles biedrība laida klajā jauno Bībeles tulkojumu mūsdienu krievu valodā. Darbs pie šī tulkojuma, līdzīgi kā pie Bībeles tulkojuma latviešu valodā, ildzis vairāk kā 15 gadus. Šis tulkojums tiek uzskatīts par otro Bībeles tulkojumu krievu valodā pēc Bībeles sinodālā tulkojuma 19. gadsimtā. Nākamajā dienā pēc jaunā Bībeles tulkojuma iznākšanas tika izpārdota puse no izdevuma tirāžas (!!). Kopējā tirāža - 15 000 eksemplāri. Septembrī nācis klajā jau rediģēts jaunā Bībeles tulkojuma izdevums.

Šobrīd Krievijas Bībeles biedrība strādā pie Bībeles tulkojumiem čuvašu, osetīnu, baškīru, burjatu, jakutu un altajiešu valodās..
 

Grāmatu svētki

Latvijas Bībeles biedrība no 7. līdz 9. oktobrim piedalīsies Latvija Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajos tradicionālajos Rīgas Grāmatu svētkos Rīgas Kongresu namā (K. Valdemāra 5). Aicinam visus iegādāties Bībeles un citas grāmatas par izdevēja cenām! Grāmatu svētku darba laiks: piektdien 12.00 – 19.00, sestdien 10.00 – 19.00, svētdien 10.00 – 16.30.


 

“Piedzīvojums ar Bībeli” vasarā un rudenī

“Ļoti interesanta, aizraujoša metode. Svarīgi, ka tā palīdz iegaumēt Bībeles stāstu secību, - skolotājs pats var izvēlēties ko un cik daudz stāstīt. Ļoti labi materiāli – katram notikumam kāds uzskatāms piemērs. Pats galvenais, ka bērni var līdzdarboties paši, un tas palīdz iegaumēt dzirdēto. Metode no pedagoga prasa radošu pieeju,” tā par redzēto Bībeles stāstu mācīšanas metodikas “Piedzīvojums ar Bībeli” demonstrācijā 6. augustā Bībeles svētku laikā stāsta Mārīte Brauna, Kristīgo skolotāju asociācijas priekšsēdētāja vietniece. 

Latvijas Bībeles biedrība aicina visus interesentus šoruden pieteikties uz semināriem par šo oriģinālo un atraktīvo metodiku. Semināri notiks Latvijas Apvienotās metodistu baznīcas Rīgas 1. draudzes telpās (Akas ielā 13). 22. oktobrī - seminārs par Veco Derību, 26. novembrī – par Jauno Derību. Šobrīd LBB mājas lapā pieejama reģistrācija uz semināru par Veco Derību (sk. lapas augšpusē).

“Piedzīvojums ar Bībeli” Bībeles svētkos Doma laukumā - projektu prezentē Kristīne Vainovska (no labās) un Ilze Žaime.

 

Redzi Gaismu

Latvijas Bībeles biedrība jūnijā laida klajā audiodisku “Psalmi.Salamans”, kas tika izdots pateicoties mūsu ziedotāju atbalstam. Līdz šim LBB izdevusi 4 CD ar Bībeles tekstiem, un daļa šo audiodisku tirāžas vienmēr bez maksas tiek nodota organizācijām, kas rūpējas par cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Arī 100 audiodiski “Psalmi. Salamans” jau aizceļojuši pie klausītājiem dažādās Latvijas malās.

Lasīt tālāk >> 

Bībeles svētki2011. gada 6. augustā Rīgā, Doma laukumā notiks Bībeles svētki, kurus rīko vairākas kristīgās konfesijas un starpkonfesionālas organizācijas. Latvijas Bībeles biedrība piedalīsies ar sekojošām aktivitātēm:

SEMINĀRS „PIEDZĪVOJUMS AR BĪBELI” SVĒTDIENAS SKOLAS UN KRISTĪGĀS MĀCĪBAS SKOLOTĀJIEM: 

VIETA: Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Virsvaldes zālē, M.Pils ielā 4

LAIKS: 6.augusts, pl. 10.00-12.00

Programmas demontrācija bērniem: Doma baznīcas dārzā 6. augustā, 13.00-14.00 

”Piedzīvojums ar Bībeli”- Šis projekts piedāvā ar 56 atraktīvu kustību palīdzību iemācīties Vecās Derības vēsturisko notikumu pareizo secību un ar 50 kustībām iemācīties Jaunās Derības notikumus; pārzināt Vecās Derības un Jaunās derības vēsturisko karti; uzzināt kā Vecā Derība un Jaunā Derība tiek iedalīta un īsumā par ko tiek runāts katrā grāmatā. Gadījumā, ja jums radīsies interese apgūt šo programmu, rudenī LBB rīkos seminārus gan par Veco, gan Jauno derību.

Sīkāku informāciju par šiem un vēl citiem Bībeles svētku pasākumiem skat. http://www.bibelessvetki.lv
 

Sludinājums

Latvijas Bībeles biedrība pārdod īpašumu – ēku Kooperatīva ielā 17, Imantā, Rīgā. Telpas piemērotas nelielas draudzes vai privāta bērnudārza vajadzībām. Tālr. 67470585 (darba dienās, 9-16)

http://www.dzivoklis.lv/cityreal/396288/
 

Iznākusi klausāmgrāmata Psalmi. Salamans

Jūnijā iznākusi klausāmgrāmata Psalmi.Salamans (mp3 formātā), kurā ierakstīti Psalmi un Vecās Derības grāmatas, kas tradicionāli piedēvētas Salamanam - Salamana Pamācības, Salamans Mācītājs un Salamana Augstā Dziesma. Tekstu ierunājuši radiožurnālisti Sendija Burka-Šaicanova, Gunārs Jākabsons, mācītājs Edgars Mažis un aktieri Dita Lūriņa-Egliena un Mārtiņš Egliens.

Daļa tirāžas bez maksas nodota organizācijām un draudzēm, kas rūpējas par cilvēkiem ar redzes problēmām: Latvijas Neredzīgo bibliotēkai, Liepājas Neredzīgo biedrībai, Latvijas Neredzīgo katoļu kopai, Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskajai draudzei, kā arī privātpersonām ar redzes invaliditāti. 

Sirsnīgi pateicamies 406 ziedotājiem, kuri akcijas Bībeles Klubs 2010laikā atbalstīja šī diska izdošanu!.


Jaunumi grāmatu galdā!

Saņemts jauns Bībeļu sūtījums - Bībeles ar atdalītiem pantiem ( 1965. gada revidētais teksts, mīkstos, bordo krāsas vākos, ar sarkanām lappušu maliņām, izm. 14x19 cm). Cena 6,00Ls, pērkot vairumā - 5.50Ls.

No 1. jūnija līdz 1. septembrim atlaide šādām grāmatām un CD:

Altāra Bībele (5,00/iepriekš 7,00), 
Ievads Vecajā Derībā (5,00/iepriekš 8,00), 
Konkordance (5,00/iepriekš 8,00), 
Bībele īsos stāstos (3,00/iepriekš 5,00), 
I un II Mozus gr. CD (3,00/iepriekš 5,50), 
Tavu spārnu pavēnī CD (4,50/iepriekš 5,50) u.c.

Nocenotas Bībeles ģeogrāfiskās un vēsturiskās kartes (0,30), 
komplekts (10 kartes) – 3,00
kā arī plakāts “Bībeles grāmatu skapis” (0,30).
 

Bībele mobilajā tālrunī

Latvijas Bībeles biedrība sadarbībā ar OliveTree kompāniju (ASV) piedāvā Bībeli latviešu valodā ($13,99) mobilajiem viedtālruņiem. (http://www.olivetree.com/store/product.php?productid=17574) Bībele Latviešu valodā ir OliveTree BibleReader brīvprogrammas modulis Android, Blackberry, iPhone, iPad, Nokia (Symbian^5) viedtālruņiem. 

Kāpēc modulis, nevis atsevišķa programma? Tāpēc, ka šādā veidā Bībeli latviešu valodā var uzinstalēt un lietot vairākās modernās mobilo tālruņu operētājsistēmās. BibleReader programmai ir nopērkami arī ļoti daudz dažādi papildmoduļi — gan Bībeles komentāri, gan vārdnīcas un atlanti, gan Bībeles teksti oriģinālvalodās. Bībeles lasītājiem latviešu tulkojuma modulis būs labs papildinājums Bībeles tālākai izpētei. BibleReader programmā ir iespēja atvērt Bībeles tekstu ekrāna augšdaļā un paralēli atvērt kādu no Bībeles komentāriem (angļu valodā) vai Bībeles oriģināltekstu vai tulkojumu ekrāna apakšdaļā teksta salīdzināšanai un dziļākai izpētei. Bet ieinstalējot tikai šo vienu moduli, BibleReader būs kā latviešu Bībeles programma. Pie tam, lietotājam mainot tālruni, nav jāuztraucas par nopirkto moduļu likteni, atliek tikai uzinstalēt attiecīgajam tālrunim paredzēto BibleReader brīvprogrammu un visi iegādātie moduļi būs pieejami jaunajā tālrunī. Šīs tehnoloģijas paver nebijušas iespējas lasīt Bībeli! Izmanto šīs iespējas un pastāsti par tām arī draugiem!
 

Bībeles biedrību starptautiskā lūgšanas diena

Kopš 1983. gada Bībeles biedrības visā pasaulē 9. maijā rīko lūgšanu dienu. Pasaulē ir 147 Bībeles biedrības, kas darbojas vairāk kā 200 zemēs un ir apvienojušās Apvienotajās Bībeles biedrībās (ABB). 9. maijs ir diena, kad 1946. gadā 13 Bībeles biedrību pārstāvji vienojās par ABB statūtiem. Kā jau nosaukums rāda, nepastāv viena centralizēta pasaules Bībeles biedrība, kurai pakļautas visas pārējās. Katra Bībeles biedrība ir pastāvīga, bet tās ir apvienojušās kopējā organizācijā, lai labāk koordinētu savu darbu. Aizlūgsim par to, jo mūsdienās Bībeles biedrības pasaulē piedzīvo gan panākumus, gan grūtības! Tas, ka ABB šobrīd ir Bībeles tulkošanas projekti vairāk kā 400 valodās neapšaubāmi ir fakts, par ko pateikties Dievam. Trešās pasaules valstīs strauji aug Bībeles lasītāju skaits, bet ir nepietiekami līdzekļi Bībeles izdošanai. Savukārt Rietumos ir daudz darīts, lai līdzekļus piesaistītu, toties sarūk aktīvu kristiešu (un līdz ar to arī ziedotāju) skaits. Tā ir tikai daļa no izaicinājumiem, ar kuriem Bībeles biedrības pasaulē saskaras.
 

Latvijas Bībeles biedrība atbalsta akciju “Lieldienu donors”

Latvijas Bībeles biedrība kopā ar citiem apgādiem un nevalstiskām organizācijām atbalstīja akciju “Lieldienu donors 2011”, ko Latvijas Studentu portāla “StudentNet” (www.studentnet.lv) rīkoja sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru. Bībeles biedrība akcijas dalībniekiem dāvināja Lūkas evaņģēliju jauniešiem. Akcijas laikā 2011. gada 21. aprīlī, Zaļajā ceturtdienā Latvijas Universitātē asinis ziedoja 104 donori. Visi donori saņēma organizatoru sarūpētās pateicības balvas. Akcija notiek jau sesto reizi.
Foto: Digna Sircova, LU Preses centrs

 

“Piedzīvojums ar Bībeli” Zviedrijā un Latvijā

Aprīļa sākumā Zviedrijā notika seminārs par Bībeles stāstu mācīšanas metodiku “Piedzīvojums ar Bībeli”, kurā piedalījās arī divas svētdienas skolotājas no Latvijas – Kristīne Vainovska un Ilze Žaime. Ar Kristīni Vainovsku (Rīgas 1. metodistu draudze) daudzi svētdienas skolas skolotāji ir jau pazīstami, jo viņa vadījusi vairākus Latvijas Bībeles biedrības organizētus seminārus par šīs metodikas pirmo daļu – Veco Derību. Šajā reizē Zviedrijā, lai apgūtu metodes otro daļu par Jauno Derību, viņai pievienojās arī Ilze Žaime (Liepājas metodistu draudze). Rudenī abas skolotājas vadīs vairākus seminārus par Jaunās Derības stāstu mācīšanu. Šajos semināros varēs piedalīties skolotāji, kuri jau iepriekšējos gados apguvuši Vecās Derības stāstu pasniegšanas metodiku. Tāpat kā iepriekš, semināra dalībniekiem būs pieejama rokasgrāmata un citi praktiski izdales materiāli, kas pašlaik tiek sagatavoti. Paralēli Jaunās Derības semināriem turpināsim organizēt seminārus arī par Veco Derību, lai dotu iespēju pēc iespējas vairāk skolotājiem iepazīties ar šo aizraujošo metodiku. Sekojiet informācijai mūsu mājas lapā! Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem par iespēju apgūt un ieviest šo metodiku Latvijas skolās! 

Lasīt tālāk >>
 

LBB biedru kopsapulce

6. aprīlī notika gadskārtējā Latvijas Bībeles biedrības biedru kopsapulce. No 50 biedriem tajā piedalījās 20 biedri. Darba kārtībā bija LBB administrācija darbinieku atskaites ziņojumi, kā arī Valdes un Revīzijas komisijas pārvēlēšanas. Īsu svētbrīdi pirms kopsapulces noturēja LBB biedrs Ventspils Romas katoļu Sv. Krusta draudzes vikārs Marcins Silvāns Virkovskis. 

Jaunā LBB Valde ievēlēta sekojošā sastāvā: G. Bezdelīga, M. Virkovskis, P. Cielavs, P. Brūvers, M. Ignats, A. Baštiks, J. Balodis, J. Ņečajeva, O.Incenbergs, A. Bērziņš, Ā. Bergmane, J. Ozolinkevičs, Z. Jansons, G. Medne. Par valdes priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts O. Incenbergs. Valdes locekļu sastāvs atspoguļo LBB starpkonfesionālo raksturu – kopā darbojas luterāņi, katoļi, pareizticīgie, septītās dienas adventisti, baptisti, metodisti, pentakosti, kā arī Evaņģēliskās Jēzus draudzes un Pestīšanas armijas locekļi. LBB Revīzijas komisija ievēlēta šādā sastāvā: D. Morica, A. Jākobsons, V. Pavasars..

 

Japānas Bībeles biedrība zemestrīces skartajā rajonā

27. martā četri Japānas Bībeles biedrības darbinieki devušies uz vienu no visvairāk zemestrīces un cunami skartajām pilsētām Sendai Japānas ziemeļaustrumos, lai tur nogādātu Bībeles un pirmās nepieciešamības lietas. Divu nedēļu laikā pēc zemestrīces ceļi un šosejas ir salaboti, līdz ar to iespējams tur nogādāt nepieciešamo palīdzību. Japānas Bībeles biedrības ģenerālsekretārs Vakoto Vatabe stāsta: “Informācija joprojām ir neskaidra. Ir grūti pateikt precīzu upuru skaitu, kā arī to, kāda palīdzība visvairāk nepieciešama. Mēs to ceram uzzināt no mūsu darbiniekiem, kas devušies turp.”

Japānas Bībeles biedrība plāno strādāt zemestrīces skartajā reģionā sadarbībā ar lielākajām draudzēm. Ir jau uzsākta ziedojumu vākšanas akcija, lai varētu nodrošināt 10 000 bezmaksas Bībeles bērniem un 10 000 Bībeles pieaugušajiem, pirmās nepieciešamības lietas, kā arī līdzekļus baznīcu ēku atjaunošanai.

Vakoto Vatabe pateicas pārējām Bībeles biedrībām par lūgšanām un atbalstu. “E-pastu “plūdi”, ko esam saņēmuši no mūsu kolēģiem visā pasaulē, mums ir liels iedrošinājums,” saka V. Vatabe. “Es ļoti augstu vērtēju to, ka paturat mūs savās lūgšanās.”

(ABB Informācijas dienests)
Attēlā: Dievkalpojums Sendai pilsētā nedēļu pēc 11. marta zemestrīces.

 

Iznākusi Konkordance

Janvārī iznākusi Konkordance, kas ierobežoto finansu resursu dēļ ir bijis ilgs projekts (no 1998.g.). Konkordance veidota pēc Bībeles 1965. gada izdevuma revidētā teksta. Līdz ar to latviešu lasītājam tagad ir pieejams ērts palīglīdzeklis Bībeles teksta pētniecībai, kāds daudzās citās valodās pazīstams jau sen. Konkordance tapusi ciešā sadarbībā ar Britu un ārzemju Bībeles biedrības datorlingvistikas darba grupu. Par atbalstu konkordances izdošanā īpaši pateicamies Norvēģijas Bībeles biedrībai!

Konkordance dāvināta dažādu konfesiju teoloģiskajām mācību iestādēm: Lutera akadēmijai, Baltijas pastorālajam institūtam (Latvijas baptistu draudžu savienība), Rīgas metropolijas Romas katoļu garīgajam semināram, LU Teoloģijas fakultātei, Latvijas Kristīgās kalpošanas skolai (Vasarsvētku draudžu apvienība), kā arī septītās dienas adventistu Latvijas draudžu savienībai un Latvijas Apvienotajai metodistu baznīcai.

Foto: LBB ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns pasniedz Konkordances Latvijas Baptistu draudžu savienības izpilddirektorei Žannai Drūnesei un bibliotekārei Ritai Ziņģei un Romas katoļu garīgā semināra studentiem.
Foto: Latvijas Apvienotās Metodistu baznīcas superintendentes asistente Kristīne Vainovska izdala Konkordances mācītājiem.
 

Noslēgušās 2010. gada labdarības akcijas

Paldies visiem 2201 ziedotājiem, kuri 2010. gadā atbalstīja Bībeles biedrības labdarības akcijas, kopā saziedojot 23 257,24 Ls, tādējādi palīdzot dažādos veidos izplatīt un popularizēt Bībeles vēsti gan Latvijā, gan ārpus tās!

Lasīt tālāk >> 

“Palīdzi dzīvot!”

Labdarības akcijā “Palīdzi dzīvot! 2010” piedalījās 108 ziedotāji – gan draudzes, gan individuāli atbalstītāji, kopā saziedojot 1809,50 Ls. Par saziedotajiem līdzekļiem bezpeļņas organizācijai “Kraukļa Fonds” dāvinātas 348 Bībeles, Jaunās Derības un Psalmi un citas grāmatas. Paldies visiem ziedotājiem!

Lasīt tālāk >> 

“Mana Adventa dāvana”

1. februārī noslēgusies labdarības akcija “Mana Adventa dāvana 2010”. Tajā piedalījās 1483 ziedotāji, kopā saziedojot 12 560,50 Ls. Liels paldies visiem! 

Lasīt tālāk >>MAINĪTA PASTĀVĪGĀ PĀRDOŠANAS CENA!!!

* Bībele altāra (9789984564340) – 7.00Ls (iepriekš 13.00Ls)
* Bībeles atlants (9789984908717) – 0.50Ls (iepriekš 1.20Ls)
* Tu esi mans (9789984834061) – 2.60Ls (iepriekš 4.50Ls) 

Lūkas evaņģēlijs Āgenskalnā

2011. gada 13. janvārī LBB ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns ar stāstījumu par jaunizdoto Lūkas evaņģēliju žurnāla formātā viesojās Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes jauniešu dievkalpojumā.


 

Paldies!

Latvijas Bībeles biedrība sirsnīgi pateicas visiem, kas šogad snieguši mums savu atbalstu Bībeles vēsts izplatīšanā un popularizēšanā! Visi šie cilvēki ir pelnījuši īpašu pateicību. Paldies visiem, kuri ziedojuši mums, bet kuriem ekonomisku apsvērumu dēļ šogad nenosūtījām pateicību! Paldies arī tiem, kuri ziedoja anonīmi, lietojot ziedojumu tālruni, un kuriem nevaram nosūtīt pateicību! Paldies par Jūsu lūgšanām un labajiem vārdiem, ko bieži saņemam šajā pirmssvētku laikā! Vēlam gaišus Kristus piedzimšanas svētkus un Dieva svētītu Jauno gadu!
 

“Atver Bībeli!”

Noslēdzoties akcijai “Atver Bībeli!”, Latvijas bibliotēkām dāvinātas 180 Jaunās Derības jaunā tulkojumā. Tās nodotas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkas attīstības institūta konsultatīvajam centram, kas tās tālāk nodos pašvaldību publiskajām bibliotēkām. Akcijā piedalījās 144 ziedotāji, kopā saziedojot 2098,50 Ls. Paldies visiem!